„A „Te ilyen is tudsz” helyzetek egyik mestere Dr. Vass Vilmos. Ez azt jelenti, hogy képes kapcsolatot teremteni másokkal, jelenléte biztonságos és megnyugtató. Vilmos megértette a lelkesedés, a kíváncsiság, a bizalom, a kapcsolati erő és a bátorítás elvét. A pozitív és megbízható kapcsolatok kialakításának ideális alapja a negatív előítéletek hiánya.”
Jukka Kustaa Sinnemäki, tanár, kutatóJyväskyläi Keresztény Iskola, Finn Oktatáskutató Intézet - Jyväskyläi Egyetem,A tanulás területén és a jólétet középpontba állító kulcsfontosságú tudományágak 75 legprogresszívebb gondolkodója és megvalósítója közé választották, a világ legjobb pedagógusa-díj egyik győztese
„Nagyon köszönöm, hogy megosztottad velünk ezt a beszédet; nagyon meggyőzően és személyesen adtad át az üzenetedet a kulcskompetenciák egyik legfontosabb jellemzőjéről.”
Tapio SaavalaAz Európai Bizottság Oktatási és Kulturális Főigazgatóságának nyugalmazott policy tisztviselője
„A kreativitásnak nincs pontos definíciója – főleg nem rövid –, de azonnal felismerjük, ha megnyilvánul. Vass Vilmos előadása ennek élő bizonyítéka, a sok év tapasztalata pedig alátámasztja pedagógiai útja sikerét. Nemcsak a kérdéseken kell (vagy lehet) változtatni: ha tanítványaink megszerezték a bátorságot és bizalmunkat, a megszokott kérdésekre is születhetnek folyamatosan megújuló, divergens válaszok.
Egy anekdota szerint Albert Einstein az Oxfordi Egyetemen záródolgozatot készült íratni fizika szakos hallgatóival. Tanársegédje gondosan állította össze a feladatsorokat, amikor észrevette, hogy ugyanazok a kérdések szerepelnek bennük, mint az előző évben. Rögtön szóvá is tette:
– Professzor úr, ezek ugyanazok a kérdések, amelyeket tavaly is megválaszolt az évfolyam.
Einstein elmosolyodott, és így felelt:
– Valóban, de a válaszok azóta megváltoztak."
Dr. Stonawski Tamás PhD, főiskolai docensNyíregyházi Egyetem